Mim, 'Tozlu ve yıkık blogların temizliği'

12 Kasım, 2017
Mim, 'Tozlu ve yıkık blogların temizliği'
Tozlu ve yıkık blogların temizliği
Merhaba dostlarım. Uzun zamandır bu tarz bir içerik hazırlamamıştım. Sevgili Semih'e bir kez daha teşekkür ederim mim yazısında beni etiketlediği daha doğrusu düşündüğün için.

Semih çok güzel düşünmüş mim konusunu. Blog yazmaya ara veren ya da blog yazmayı bırakan dostlarımıza hitaben belirlenmiş bir mim konusu bu.
 • Önceden takip ettiğimiz ve sonrasında sessizce bırakılan ya da kökünden silinen blogları tespit ediyoruz. 
 • Tespit ettiğimiz bu blogları sıralayıp hakkındaki fikirlerimizi yazıyoruz.
 • İsteğe bağlı olarak bu blogların yazarlarına ulaşıp hâl hatır soruyoruz.
 • Ve tabii ki yazının sonunda mimlemek istediklerimizi yazıyoruz.
Blog Tecrübem adlı blogumla 18 Kasım'da ilk yılımı dolduruyorum. Tabi öncesinde yine blog geçmişim var ama o zamanlar bu kadar aktif değildim (hatırlamıyorum aslında😊). Bu yüzden bahsedeceğim blog yazarı, Blog Tecrübem ile tanıdığım bir blog olacak.

Son bir yıl içerisinde birçok blogger tanıdım. Bildiklerim arasında çok nadir olanları blog yazmayı bıraktı. Özellikle neden sorusunu her hatırladığımda sorduğum bir blog yazarı var ve ondan bahsedeceğim.
Blog Sözlük'te Hikaye Kalpli Kadın için açtığım başlık
Blog Sözlük'te Hikaye Kalpli Kadın için açtığım başlık
Bahsedeceğim blog, birçoğunuzun tanıdığı ve en az benim kadar sevdiği bir blog, Hikaye Kalpli Kadın (www.hikayekalplikadin.com). Yazarı sevgili İlknur Güllü. Birbirinden değerli yazıları ve samimiyeti ile değerli bir arkadaşımız. Nedense blog yazmayı bıraktı. Daha sonraları tekrar blogunu ziyaret ettiğimde ise tamamen blogunu kaldırdığını fark ettim. Kendisi bloguma ilk yorum yapanlardan. Ve zamanında bloguma çok katkısı olmuştur. Umarım her şey yolundadır sevgili Hikaye Kalpli Kadın.

Kısa oldu ama olsun. Umarım bu yazımla Semih'in mim etkinliğine ayak uydurabilmişimdir. Tekrar kendisine teşekkür ederim.

Mimleme konusuna gelince herkese açık bir mim. Dileyen herkes yazabilir. Ama özellikle uzun yıllardır blog yazanların bu etkinliğe katılması güzel olur diye düşünüyorum.

20 yorum:

 1. Zaman içinde blog arkadaşlarımızın bloglarını tamamen sildiğini görmek çok üzücü. Hikaye Kalpli Kadın benim de çok sevdiğim bir blogcuydu, niye bilmiyorum kapatmış bloğunu çok üzüldüm. Kapanan blogları takipten kaldırıyorum içim acıyarak. Yeniden açarlarsa ve haberim olursa da sevinerek yeniden ekliyorum. Umarım İlknur da yeniden açar bloğunu. Kimi blog arkadaşım da blogları açık ama yıllardır güncellemiyorlar:((

  Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 2. Hikaye Kalpli Kadın benim de ilk zamanlarımda yorumlarıyla desteğini esirgememişti. Umarım yazmaya olan tutkusu sessiz de olsa devam ediyordur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medya hesaplarında da aktif değil uzun zamandır. Umarım tekrar döner ve yazmaya devam eder... Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Ben de yazmayı bırakınca merak ettim ve instagram hesabına da not bıraktım. Herteldenşef'in dileğine katılıyorum, umarım yazma tutkusu sessiz de olsa devam ediyordur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geri dönüş yapmamış sanırım? Umarım... Teşekkür ederim.

   Sil
 4. Ben hikaye kalpli kadını geç tanımıştım. Takibe başladığım zamanlar blogdaki son günleriydi galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaklaşık 5 ay oldu sanırım yazmayı bırakalı. Teşekkür ederim.

   Sil
 5. Ben de teşekkür ederim yanıtladığın için. Bahsettiğin blogu az çok biliyorum. Takip etmiyordum ama karşılaşıyordum sadece ve dediğin gibi umarım her şey yolundadır.

  YanıtlaSil
 6. Evet kardeşim. Ben irtibat kurdum. Hayatın gidişatı öyle gerektiği için bırakmak zorundaydı(Hikâye Kalpli Kadın, sevgili İlknur kızım...). Ben de önce merak etmiş ve çok üzülmüştüm.

  Güzel bir mim ama yazma cesaretini gösterebilir miyim bilemiyorum. Ben öyle bırakan, yine çok değerli yazılar yazan bir kızımla aylarca mailleştim. Ama gerçekten terk etme kararı almak da, dönmek de zor. Yazdıklarından bunu çok iyi anladım. Ancak anladığım bu oldu. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ece Abla. Evet mim konusu çok iyi gerçekten.

   Sil
  2. Yapmayı düşünüyorum Blog Tecrübem, özendim bugün. Ben teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Benimde dikkatimi ilk çeken hikaye kalpli kadının bloğu olmuştur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yokluğu çabuk anlaşıldı gerçekten. Umarım tekrar döner. Teşekkür ederim..

   Sil
 8. Güzel bir mim olmuş 👍 bu blogları kaybetmeyelim...

  YanıtlaSil
 9. Bu mim' i yapacağım.. zira yazılarımda sıkça eski blogdaşlardan bahsediyorum, o eski günlerden. Umarım hikaye kalpli kadın tekrar döner blog dünyasına..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle tekrar yazmalı... Yazını merakla bekliyor olacağım Momentos. Teşekkür ederim değerli yorumun için.

   Sil
 10. Çok önemsediğim bir konu ,çok teşekkürler.Ben de yazdım.

  YanıtlaSil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanın.

Copyright © 2016 - 2024 Blog Tecrübem. All rights reserved. Powered by Dijidal.com and Blogger. I Google
Sitede yer alan tüm içerikler Blog Tecrübem'e aittir, kullanım koşulları çerçevesinde alıntı yapılabilir.