Blogger Temaları

2019 Ücretsiz Blogger temaları
2020 Ücretsiz Blogger temaları
Blogger, bildiğiniz gibi Google'un en eski ve en iyi ürünlerinden biridir. Her hangi bir ücret ödemeden, sadece Gmail hesabınızla Blogger'a kayıt olabilir ve blog sayfası oluşturabilirsiniz. Her ne kadar Blogger ücretsiz olarak 16 tane tema (şablon) kullanım imkanı verse de daha gelişmiş, daha iyi, SEO uyumlu, mobil uyumlu yeni Blogger temalarını da kullanabilirsiniz.

Blog sayfalarıyla bir çok alanda paylaşım yapanların zamanla farklı tasarımlara ihtiyacı olabiliyor. Tabi kullanıcı sayısının da gittikçe artması bu konuda bir çok tasarımcıyı tetikledi. Doğal olarak ta gün geçtikçe daha şık, daha profesyonel Blogger temaları piyasaya sürüldü. Örneklendirme yaparsak eğer yemek tarifleri için temalar, film dizi eleştirileri ile ilgili temalar, kişisel blog temaları ve benzerleri gibi.

Daha profesyonel Blogger temalarını ücretli satın alabileceğiniz gibi ücretsiz olarak indirebileceğiniz Blogger temaları da mevcut. Bu sayfada da sizler için ücretsiz olarak indirebileceğiniz birbirinden şık, güzel ve profesyonel en iyi Blogger temaları listeledim ve sürekli güncel tutmaya çalışacağım.

1. Dzine Blogger Teması


Dzine Blogger Teması
Dzine Blogger Teması
Dzine Blogger teması bir çok farklı konularda paylaşım yapanlar için tercih edilebilir bir tema. SEO dostu olan bu tema mobil uyumlu ve oldukça hızlı. Sosyal sayfa ikonları ve açılır menü yer alıyor temada. Ayrıca benzer içerikler eklentisi, breadcrumbs eklentisi, sosyal paylaşım butonları ve Blogger, Disqus, Facebook yorum sistemleri de ekli.

2. Bolt Blogger Teması


Bolt Blogger Teması
Bolt Blogger Teması
Bolt Blogger teması bir magazin teması olarak paylaşıma sunulmuş yalnız daha çok yeni nesil firma tanıtım sitelerini andırdığını söyleyebilirim. Mobil uyumlu ve SEO dostu olan bu temada sticky (yapışkan) menü ve bir çok farklı fonksiyonlar yer alıyor. Temayı canlı olarak incelemeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca 2019 Blogger teması da diyebiliriz bunun için.

3. Addiction Kişisel Blogger Teması


Addiction Kişisel Blogger Teması
Addiction Kişisel Blogger Teması
Addiction kişisel Blogger teması gayet sade ve şık bir kişisel blog temasıdır. Özellikle bu temaya bayıldım. SEO dostu ve mobil uyumlu bu temada. Benzer yazılar eklentisi, açılır menü eklentisi ve kişisel bloglarda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eklentiler mevcut temada.

4. Easy Grid Blogger Teması


Easy Grid Blogger Teması
Easy Grid Blogger Teması
Mobil uyumlu olan Easy Grid Blogger teması, kişisel blog, fotoğraf blogu, haber ve dergi blogu olarak kullanılabilecek harika bir tema. Kolay açılır menü, tam ekran genişliği ve ızgara şeklinde yayınların sıralandığı gayet güzel bir tema.

5. N Light Blogger Teması


N Light Blogger Teması
N Light Blogger Teması
N Light Blogger teması haber, magazin, dergi blogu olarak kullanılabilecek bir tema. SEO dostu ve mobil uyumlu olan bu tema oldukça hızlı. Sade ve şık olan N Light Blogger temasında breadcrumbs, benzer yazılar eklentisi var ayrıca emoji eklenebilir yorum kısmı ile gayet uyumlu bir temadır.

6. Braxton Blogger Teması


Braxton Blogger Teması
Braxton Blogger Teması
Moda blogu aynı zamanda kişisel blog olarak kullanabileceğiniz Braxton Blogger teması mobil uyumlu, oldukça şık ve sade Blogger temasıdır. Sticky (yapışkan) açılır menü, benzer yazılar, yazar hakkında gibi eklentilerin yer aldığı bu Blogger teması oldukça ideal bir şablondur.

7. Velocity Blogger Teması


Velocity Blogger Teması
Velocity Blogger Teması
Özellikle kişisel blog olarak kullanılabilecek oldukça sade ve şık bir tema Velocity Blogger teması. Tema mobil uyumlu ve benzer yazılar eklentisi, açılır üst menü, yazar hakkında eklentileri bulunmakta.

8. Ripple Pro Blogger Teması


Ripple Pro Blogger Teması
Ripple Pro Blogger Teması
Ripple Pro, clean and responsive diye tabir edilen sade ve uyumlu bir Blogger teması. Öncelikle temanın çok şık eve sade olduğunu belirtmek isterim. Daha sonra mobil uyumlu ve SEO dostu bir tema. Temada mouse ile sürüklenebilen slider, açılır ve sticky(yapışkan) üst menü, benzer yazılar eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve breadcrumbs eklentisi bulunuyor. Başta kişisel blog olmak üzere bir çok konuyla ilgili içerikleri paylaşabileceğiniz muhteşem bir Blogger teması.

9. Isimple Blogger Teması


Isimple Blogger Teması
Isimple Blogger Teması
Isimple Blogger teması bir magazin/haber/dergi teması olarak kullanılacağı gibi bir kişisel blog olarak ta kullanılabilir. Oldukça sade, mobil uyumlu bir Blogger teması. Benzer yazılar eklentisi ile birlikte farklı eklentilerde yer alıyor temada.

10. Mymag Blogger Teması


Mymag Blogger Teması
Mymag Blogger Teması
Haber, dergi, magazin gibi blog siteleri için kullanılabilecek ideal bir tema Mymag Blogger teması. Açılır üst menü, benzer yazılar eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve ana sayfada etiket bazlı çoklu alanlar mevcut. Tema ayrıca SEO dostu ve mobil uyumlu bir Blogger teması.

11. Blogish Blogger Teması


Blogish Blogger Teması
Blogish Blogger Teması
Blogish Blogger teması kişisel blog olarak kullanılabilecek ideal bir temadır. SEO dostu ve mobil uyumlu olan temada, açılır üst menü, yazar hakkında eklentisi, benzer yazılar eklentisi bulunmakta. Sarı renklerle yakalanmış uyum, çok şık bir görünüm kazandırmış.

12. Nanopress Blogger Teması


Nanopress Blogger Teması
Nanopress Blogger Teması
Tam anlamıyla haber teması diyebiliriz Nanopress Blogger temasına. Mobil uyumlu olan bu tema, haber blogları, haber siteleri olarak kullanılabilecek şık bir tema. Bir çok eklenti ve özellik mevcut temada.

13. Angel Blogger Teması


Angel Blogger Teması
Angel Blogger Teması
Kişisel blog, moda blogu gibi blog çeşitlerinde kullanabileceğiniz harika bir Blogger teması. Mobil uyumlu olan Angel adlı Blogger teması slider alanına sahip. Bir çok eklenti ve özellik mevcut temada.

14. Simplify Blogger Teması


Simplify Blogger Teması
Simplify Blogger Teması
Kişisel blog, haber blogu, magazin, dergi, moda ve benzeri konular için kullanabileceğiniz harika bir Blogger teması daha. Yeni nesil Blogger teması olan Simplify Blogger teması açılır menü, yapışkan sidebar özelliği ile oldukça kullanışlı. Mobil uyumlu olan bu tema ayrıca SEO uyumlu.

15. Newcon Blogger Teması


Newcon Blogger Teması
Newcon Blogger Teması
Haber blogu olarak kullanabilecek harika bir tema, Newcon Blogger teması. Kategorilere ayrılmış ana sayfasıyla hem mobil uyumlu, hem de SEO dostu bir Bogger teması.

16. Flex Mag Blogger Teması


Flex Mag Blogger Teması
Flex Mag Blogger Teması
Özellikle teknoloji blogları için oldukça uygun olduğunu düşündüğüm harika bir blog. Mobil ve SEO uyumlu olan bu Flex Mag adlı tema sadece teknoloji değil bir çok blog türü için tercih edilebilir.

17. Fusion Blogger Teması


Fusion Blogger Teması
Fusion Blogger Teması
Moda blogu, makyaj blogu, haber, teknoloji blogu ya da kişisel blog gibi bir çok kategoride içeriklerinizi özenle paylaşabileceğiniz sade ve şık bir Blogger teması. Tema mobil uyumlu ve SEO için gereken eklentiler temada mevcut.

18. Global Blogger Teması


Global Blogger Teması
Global Blogger Teması
Daha önce kullandığım ve oldukça memnun kaldığım profesyonel Blogger teması diyebilirim Global Blogger teması için. Emlak blogu olarak kullanmıştım. SEO ve mobil uyumlu olan temanın yönetim panelinde de ufak değişiklikler yer alıyor. Ana sayfanın etiketlere göre bölümlere ayrılması, benzer içerikler eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve 3 seçenekli yorum kısmı oldukça şık. Temayı özellikle haber, emlak, dergi blogu şeklinde kullanabilirsiniz.

19. Juliet Blogger Teması


Juliet Blogger Teması
Juliet Blogger Teması
Özellikle moda blogları için kullanılabilecek oldukça şık ve sade bir Blogger teması, Juliet Blogger teması. Oldukça hoş bir tema olan Juliet Blogger teması SEO ve mobil uyumlu bir tema.

20. SeoHub Blogger Teması


SeoHub Blogger Teması
SeoHub Blogger Teması
Mobil ve SEO uyumlu olan SeoHub Blogger teması oldukça kullanışlı basit bir tema. Bir çok blog türü için tercih edilebilir. Ama hızı için olumlu şeyler söyleyemem.

21. EveryDay Blogger Teması


EveryDay Blogger Teması
EveryDay Blogger Teması
Bu tema gerçekten güzel bir tema. Kişisel blog, moda, haber, dergi, magazin, sinema blogu gibi bir çok farklı blog türü için kullanılabilir. SEO ve mobil uyumlu olmasının yanında görsellere eklenen ufak animasyon kodları ile oldukça göze hitap eden kullanışlı bir tema.

22. Hilary Blogger Teması


Hilary Blogger Teması
Hilary Blogger Teması
Kişisel blog, moda blogu, dergi, magazin gibi blog türleri için tercih edebileceğiniz harika bir Blogger teması, Hilary Blogger teması. Tema hem mobil uyumlu hem de SEO uyumlu bir tema.

23. Blogger CV Teması


Blogger CV Teması
Blogger CV Teması
Evet bir CV teması. Sora Template'den harika tema. Mobil uyumlu olmasının yanında animasyonlu ana sayfasıyla gayet profesyonel bir kişisel web sitesi havası var temada. Canlı demoyu kontrol ettiğinizde siz de anlayacaksınız ne kadar da başarılı bir tema olduğunu.

24. Vienna Lite Blogger Teması


Vienna Lite Blogger Teması
Vienna Lite Blogger Teması
Temanın SEO ve mobil uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Benzer içerikler ve iki tane menü eklentisi de bulunuyor. Bu temayı kişisel blog olarak kullanabilirsiniz.

25. Memento Creative Blogger Teması


Memento Creative Blogger Teması
Memento Creative Blogger Teması
Harika bir kişisel blog teması diyebilirim. SEO için bazı eklemelerin yapılması gerekiyor ama mobil uyumlu olan bu tema kesinlikle çok farklı ve yaratıcı bir tasarıma sahip.

26. Clean Blogger Teması


Clean Blogger Teması
Clean Blogger Teması
Blog Tecrübem'in temasına oldukça yakın harika bir Blogger teması Clean Blogger teması. Tüm cihazlar için uyumlu ve oldukça şık bir tasarıma sahip. Sticky menü, 3 farklı yorum seçeneği, benzer içerikler eklentisiyle oldukça sade ve gayette hızlı bir tema.

27. Shouters Blogger Teması


Shouters Blogger Teması
Shouters Blogger Teması
Sora Template'in ürettiği yeni temalardan biri olan Shouters Blogger Teması, paylaştığım diğer temalar gibi yine oldukça kullanışlı bir tema. Birçok alanda kullanabileceğiniz mobil uyumlu ve hızlı bir tema. Temanın özellikle header ve footer yerleşimi oldukça şık. Sosyal medya ikonları ve menü yerleşimi gayet güzel olmuş. Breadcrumps eklentisinin olmayışı bir eksiklik ama benzer içerikler eklentisi ve sosyal paylaşım butonları yer alıyor temada.

28. Sora Home Blogger Teması


Sora Home Blogger Teması
Sora Home Blogger Teması
Firmalar için kullanılabilecek güzel bir Blogger teması açıkçası. Sora Temaplate yine hakkını vermiş. Temada sabit bir ana sayfa söz konusu ve firma tanıtım sitelerinden pek geri kalır bir yanı yok gerçekten. Demo butonuna tıklayıp detaylı olarak incelemenizi öneririm.

29. Flora Hand-Crafted Blogger teması


Flora Hand-Crafted Blogger teması
Flora Hand-Crafted Blogger teması
Mobil uyumlu, oldukça basit ve sade tasarımı ile kadın yazarların tercih edebileceği şık bir Blogger teması diyebilirim Flora Hand-Crafted teması için. Tam sayfa görünümü, renkleri, font seçimi ile gayet hoş bir tema olmuş açıkçası.

30. Folio Blogger teması


Folio Blogger teması
Folio Blogger teması
Tam ekran, responsive (uyumlu), yeni nesil bir Blogger teması. Kişisel blog olarak tasarlanmış belki de ama ben kesinlikle bir firma tanıtım sitesi olarak kullanabilirdim bu temayı. Tabi bazı eksiklikleri var ama üstesinden gelinmeyecek şeyler değil. Kesinlikle tavsiye ederim bu temayı.

31. Invite Blogger teması


Invite Blogger teması
Invite Blogger teması
Aslında güzel düşünülmüş bir blogger teması. Özellikle evlenmeyi düşünen çiftlerin tercih edebileceği türden. Tabi biz işin teknik boyutundan bahsetmeliyiz. Full ekran yeni nesil diye adlandırılan bir tema invite. Görsellerin ön plana çıkarıldığı ama SEO için etkili olabilecek eklentilerin yer almadığı bir blogger teması. Tabi evlenmeyi düşünenler için tasarlandığı için gayet şık ve ayrıntılı bir tema olmuş diyebiliriz.

32. uBook Blogger Teması


uBook Blogger Teması
uBook Blogger Teması
Kitap temalı bir blogger teması. Oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. Film blogları için de uyarlanabilir aslında. Sticky sidebar eklentisi de gayet uyumlu hareket ediyor. Benzer içerikler, paylaşım butonları ve diğer birçok ihtiyaç duyulan eklentiler temada mevcut. Tercih edilebilir.

33. Cocco Stylish Blogger Teması


Cocco Stylish Blogger Teması
Cocco Stylish Blogger Teması
Temiz kodlanmış, hızlı, modern, kullanıcı dostu ve tamamen duyarlı (responsive), uyumlu bir blogger teması Cocco Stylish Blogger Teması. Slider, header ve hakkımda kısımları temayı özgün ve modern kılmış. Temanın en alt kısmında yer alan instagram eklentisiyle tam anlamıyla 2019 yılı trendlerini yakalan güzel bir tema haline gelmiş. Makyaj, kişisel, dergi gibi alanlar için blogger teması arayanlar için birebir.

34. Codesera Blogger Teması


Codesera Blogger Teması
Codesera Blogger Teması
İşletmeler ya da firmalar için tercih edilebilecek harika bir tema Codesera Blogger teması. Harita, iletişim formu, referansların logolarının yer aldığı slider, iletişim bilgileri için özel bölümler kısacası bir firma, şirket sitesi için olması gereken tüm kısımlar bu temada yer alıyor. Eğer bir firma temasına ihtiyacınız varsa mutlaka bu temayı kullanmak isteyeceksiniz.

35. Saas Blogger Teması


Saas Blogger Template
Saas Blogger Template
Oldukça başarılı bir portfolyo blogger teması daha. Kişisel çalışmalarınızı, işlerinizi paylaşabileceğiniz ya da firmalarınız için kullanabileceğiniz bir Blogger teması Saas. Tema mobil uyumlu olmasının yanında hızlı yükleniyor olması da oldukça etkileyici.

36. Magify Blogger Teması


Magify Blogger Teması
Magify Blogger Teması
2020 Blogger temaları yani yeni nesil blogger temaları arasında haber, dergi, magazin teması olarak kullanılabilecek gayet şık bir temayı önermek isterim sizlere, Magify Blogger teması. Mobil uyumlu, seo uyumlu olmasının yanı sıra hızı da oldukça etkileyici. Haber siteleriniz, haber bloglarınız için tercih edebileceğiniz güzel bir blogger haber teması.

37. Simple Boxed Blogger Teması


Simple Boxed Blogger Teması
Simple Boxed Blogger Teması
2018 ve 2019 Blogger temalarına nazaran 2020 yılında paylaşılan ücretsiz temalar mobil ve seo uyumlu olmasının yanı sıra ayrıca daha da kaliteli. Türkçe Blogger temalarına pek sık rastlamasak da Türkçeleştirip ücretsiz olarak kullanmak da mümkün bu temaları. Simple Boxed Blogger teması da aynı özelliklere sahip. Temayı haber, magazin, ajans, dergi, firma, kişisel blog gibi birçok amaçla kullanabilirsiniz.

38. FlexBlog Blogger Teması


FlexBlog Blogger Teması
FlexBlog Blogger Teması
2020 Blogger temalarından biri FlexBlog teması. Oldukça güzel görünüme sahip olan tema, mobil ve SEO uyumlu görünüyor. Ayrıca Blogger'ın yeni yorum sistemine sahip. Sayfa açılış hızı olarak da oldukça etkileyici. Temiz kodlanmış bu blog temasını haber, dergi, kişisel blog gibi alanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

39. MagPro Blogger Teması


Blogger haber teması
Blogger haber teması
Haber blogu için kesinlikle önerebileceğim harika temalardan biri. Hızı, uyumu, düzeni, tasarımı açısından değerlendirildiğinde gayet başarılı olan magazin, haber Blogger temasını yeni bloglarınızda tercih edebilirsiniz. 2020 haber blogger teması arıyorsanız mutlaka bunu tercih etmelisiniz.

91 yorum:

 1. Bugüne kadar hep dışarıdan temalar kullandım ancak artık Blogger'ın yeni güncellenen temalarını kullanıyorum. Yeniler de fena değil.

  Teşekkürler bilgiler için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni temalar çok iyi gerçekten. Dün farklı bir blog sayfası açıp inceledim. Çok hoşuma gitti. Ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için...

   Sil
  2. Sizin Temanızı verirmisiniz ?

   Sil
  3. tema kodlayabilirmisiniz çok iyi bir tema bende var wordpress blogga göre yeniden kodlanacak isterseniz yapıp sitenizde yayınlayabilirsiniz bana lütfen geri ulaşım sağlayın bu temayı gerçekten harika buldum

   Sil
  4. Teşekkür ederim ama bunun için yeterli vaktim yok maalesef.

   Sil
 2. Gerçekten çok hoşuma giden hazır blogger teması bulamadım şimdiye kadar. Uygulama konusunda da tecrübesizim. Gerçi sosyalmedyacafe baya ayrıntılı anlatmıştı. Sonra baktım temalar google tarafından yıllar sonra güncellenmiş. Birini uygulamak istedim, geçen bir yayınında bahsettiğin gibi kullanışlı gelmedi. Şimdilik eski temayla devam ediyorum. Beğendiğim hazır bir tema bulursam umarım yardımcı olursun:) Yayında bahsettiklerini de incelemeyi düşünüyorum. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim... Tabi, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

   Sil
  2. Selamun aleykum braxton adlı temayı kurdum ben yenı ugrasmaya basladıgım ıcın pek bılmıyorum ama su menulerı nasıl aktıf ederız yanı ag nasıl olustururuz html den ısımlerını degıstırebılıyorum fakat mısal bır yazıyı 4. menuye nasıl koyucam bununla alakalı bır vıdeonuz varsa cok memnun olurum

   Sil
  3. A.S. Blogger tema kısmından Ctrl F yardımıyla istediğiniz sekmeyi yeniden adlandırabilir ve link verebilirsiniz.

   Sil
  4. Maalesef konuyla ilgili bir videolu anlatımım yok.

   Sil
 3. Addiction teması gerçekten çok hoş duruyor hocam. Çok teşekkürler. Deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Benim favorim de o :) Teşekkürler yorumunuz için...

   Sil
 4. Favorim Juliet :) bir deneme yapacağım.. Teşekkürler (ve yakın zamanda imdat çığlıkları) :D

  YanıtlaSil
 5. Güzel temalar varmış.
  Emeğinize sağlık

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Muhakkak bakacağım temalara çok teşekkür ederim. Çok güzel, bilgilendirici paylaşımlarınız var.

  YanıtlaSil
 7. sizin kullandığınız tema hangisidir acaba

  YanıtlaSil
 8. Sizin kullandığınız tema çok hoşmuş paylaşma imkanınız yok mu hocam ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, teşekkür ederim ama maalesef paylaşamam. Çünkü Blog Tecrübem için tasarladım.

   Sil
 9. BlogHocam 22. Temayı Kullanıyor .))

  YanıtlaSil
 10. hocam merahaba ben sizin temalardan birini kurmayı deniyorum fakat benim menülerim fazla oldugu için çok degil bir tanesini alt menü yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada temaya uyumlu olması lazım yanı kendisi gibi göürünmeli html kodu lazım kısaca

   Sil
  2. Merhabalar. Hangi temayı tercih ettiniz?

   Sil
 11. Kişisel düşünce ve yazılar yazmak istiyorum bununla ilgili hangi temayı önerirsiniz

  YanıtlaSil
 12. İçinde müzik player ı olan hazır bir tema arıyorum. SCMplayer istemiyorum ama araştırdığımda pek de öyle içeriğinde müzik player ı olan bir blog teması bulamadım. bu konu hakkında bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef yok. Ama eklenti olarak müzik oynatıcıları ekleyebilirsiniz temalara.

   Sil
 13. 25. Memento Creative Blogger Teması

  Cidden Harika bir tema. Denemekten zarar çıkmaz diye düşünüyorum. Sürekli bu listeyi yeniliyorsunuz. Ve süreklide takip ediyorum .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten çok şık bir tema. Teşekkür ederim Murat Hocam :)

   Sil
 14. 5.N Light temasını indiriyorum fakat html olarak gelmiyor. temayı o şekilde indirme şansım var mı acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef. XML olarak indiriliyor, HTML'e çevirseniz bile destekleyeceğini sanmam.

   Sil
  2. peki bu temaların html ına ulaşma şansım yok mu siz nasıl indirip düzenliyorsuuz bunları

   Sil
  3. Temaları indirip Blogger'a yüklemelisiniz. Orada dilediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

   Sil
 15. çok teşekürler çok yararı oldu bu arda .xml olarak inmesine aldırmasınlar html yi düzenle deyip xl deki kodları direk oraya yapıştırsınlar denedim ,şe yaradı bilginize

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Tabi bahsettiğiniz şekilde de tema ekleme işlemi yapılabilir.

   Sil
 16. yaa bu temaların birini indirdim sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, tema yükleme ile ilgili daha önceden paylaşmış olduğum bu içerik (http://blogtecrubem.blogspot.com/2017/01/blogger-sablonu-nasil-yedeklenir-ve-yeni-tema-nasil-yuklenir.html) size yardımcı olacaktır.

   Sil
 17. Öncelikle S.a Hocam hocam bu tema elimde indirdim slider versiyonunu ve .xml sini kurdum ama ortada slider felan yok . ve site demodaki gibi degil demodaki gibi hala getirmem için ne yapmalıyım yardımcı olurmusun ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. A.S. İndirilen tema dosyasında temanın nasıl yükleneceğine dahil kılavuzlar olur genelde. Bir kontrol edin isterseniz.

   Sil
 18. Hocam kolay gelsin sizlerden yardim istyorum bloggerin kendi temalatina ne yapyimsa brodocumbs eklentisini ekleyemedim kodlari cok farkli .. Bana ulasabilor misiniz tugra238989@gmail.com tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, Blogger'ın yeni temalarından bazılarına herhangi bir kod eklemesi yapılamıyor. Bu yüzden breadcrumbs eklentisini ekleyememişsinizidr.

   Sil
 19. Hocam bunun hic bir yolu yok mu . ben emprio temasinda resim golgesini kaldirdim ama eklentiyi beceremedim ;)sadece brodocumbs eklesem yeterli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kodlarda düzenleme yapabiliyorsanız olması gerekiyor. Konuyla ilgili şöyle bir yazım da var. (http://blogtecrubem.blogspot.com/2016/12/bloggera-google-breadcrumbs-navigasyon-kodu-nasil-eklenir.html) Umarım yardımcı olur.

   Sil
 20. Bu kod eski temalarda olur yenilerde contempoya ekledim ama oda populer olan sozler kisminda cikti yapamadim yani

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni temaların bazılarına kod eklemesi yapılamıyor maalesef.

   Sil
 21. Uzun zamandır gördüğüm en iyi hazırlanmış içerik. Kıskandım :) Ama bir tebrik edip maşallah demek isterim. Sizlere iyi çalışmalar dilerim efendim. Saygılarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Teşekkür ederim, beğendiğim temaları derliyorum sadece.

   Sil
 22. Yemek tarifi blogu için sizce en uygun olanı hangisi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, 15. tema gibi, dolu dolu görünecek olanları tercih edebilirsiniz.

   Sil
 23. Sizden indirdiğim bir temayı kullanmaktayım, 1 numaralı tema çok memnunum. Teşekkür ederim. Ancak nedense eklediğim reklam gedgetleri kendiliğinden kalkıyor. Bu sorunu nasıl giderebileceğimi bilemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Ben sadece beğendiklerimi bu sayfada arşivliyorum. Böyle bir sorunun olması şaşırttı beni açıkçası çünkü daha önce hiç karşılaşmadım. Acaba kullandığınız internet tarayıcınızda sorun olabilir mi? İnternet tarayıcınızın geçmişini ve çerezleri silip tekrar deneme yapabilir misiniz?

   Sil
 24. temalar çalışmıyor benimde sitem var onun için bakıyorum ama çalışmıyor. Düzeltin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, temalarda bir sorun yok. Ayrıca çalışmama durumunda müdahale etme şansım da yok. Çünkü temalar bana ait değil.

   Sil
 25. Ücretsiz versiyonlaır kullanmak uygun olur mu? Her temanın paralı sürümü var. Ne gibi şeyler kaybederiz ücretsiz versiyonlarda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, ücretsiz versiyonlarda kaldırılamayan footer linkler yer alır. Sayfanın en altında tema sahibini işaret eder.

   Sil
 26. Güzel temalar.bu temalardan birini blogger a yüklesek,blogger ın yönetim paneli değişiyor mu ? Yoksa yine aynı yönetim panelini kullanıyoruz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yönetim alanında sadece yerleşim kısmına layout kodları müdahale edilebilir. Tabi bu da sınırlıdır. Renkleri ve düzeni tabi değişebilir. Bu yüzden tema tercihi yaparken bu kısmın incelenmesini tavsiye ediyorum. Siz de tema seçimi yaparken layout kodlarının olup olmadığını yani yerleşim kısımının düzenli olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Örneğin Blog Tecrübem'in yerleşim kısmı (https://i.hizliresim.com/Llvqoz.png) bu şekildedir.

   Sil
 27. merhaba, bende blogumda farklı farklı temalar paylaşmak istiyorum ancak bunların bir telif hakkı var mı? bu fotoğrafları ve temaları paylaşmanın iznini alıyor muyuz?

  YanıtlaSil
 28. Merhaba 3 numaralı temayı kurdum ama aynısı olmadı aynısını nasıl yaparım teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, Addiction Blogger Template şeklinde arama yaparsanız farklı kaynaklara da ulaşabilirsiniz. Tema yayıncı linki burada, (https://www.soratemplates.com/2014/08/addiction-blogger-templates.html)

   Sil
 29. çok güzel bende birtane tema gözüme kestirdim.

  YanıtlaSil
 30. merhaba güzellik ve kişisel blog sayfam var kendi arka planımı kullanacağım bir tema arıyorum yardımcı olurmusunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, karşılaştığım iyi blog temalarını bu sayfada listeliyorum. Bunların dışında farklı temalar için diğer kaynaklara ulaşmanızı öneririm.

   Sil
 31. merhaba farklı bloger temalarını nereden bulabiliriz

  YanıtlaSil
 32. https://gooyaabitemplates.com/ burada çeşitli temalar var yardımcı olabilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatta nasıl indireceğinizi de söyleyeyim biraz karışık.. Burada istediğiniz temayı indirdikten sonra inen öğeye tıklayın ve açılan pencede .xml olan uzantılı öğeyi masaüstüne taşıyın (genelde sonda olur.) daha sonra yüklerken kolayca masaüstünden seçebilirsiniz :)

   Sil
  2. Katkınız için teşekkürler.

   Sil
 33. Merhabalar.
  Bu paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim. Emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim.
  Selam ve muhabbetle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, ben teşekkür ederim Recep Bey değerli yorumlarınız ve katkılarınız için.

   Sil
 34. Merhabaa, çok güzel temalar var gerçekten. Çok teşekkür ederiz. Özellikle addiction teması hoşuma gitti.
  Arkadaşımla birlikte dizi/film, anime, webtoon tavsiyeleri yaptığımız ve novel yayınladığımız bir sitemiz var. Yakında aynı sitede Türk yapımı bir webtoon da yayınlamayı planlıyoruz. Hangi temayı tavsiye edersiniz? Hangisi bizim için daha uygun olur?

  Bir de sizin için sorun olmazsa birşey daha sormak istiyorum. Bu temaları kullandığımız takdirde herhangi bir telif vs sıkıntı çeker miyiz?

  Bu işlerde henüz yeniyiz. Lütfen sorularımı mazur görün. Pek de risk almak istemiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, geç yanıt için üzgünüm. Temaları kullanmanızda bir sorun yok. Temaların alt kısmında footer olarak adlandırılan yerde tema yapımcıların linkleri yer alıyor. O linki kaldırdığınızda otomatik yönlendirme yapıyor. Yani o linkleri kaldırmadığınızda herhangi bir sorun olmayacaktır. Tavsiye konusuna gelince ben her zaman özgünlükten yana oldum. Genelde toplumumuz başarılı olan bir web sitesini, blogu kopyalamakta usta. O yüzden sıradan bir temanız olursa sıradan bir blogunuz olur.

   Sil
  2. Haklısınız, çok teşekkür ederim. Şey, Addiction temasını indirdim. Nasıl kurmalıyım?

   Sil
  3. https://www.blogtecrubem.com/2017/01/blogger-sablonu-nasil-yedeklenir-ve-yeni-tema-nasil-yuklenir.html

   Sil
  4. Bu linkini bıraktığınız içeriğe zaten baktım. Fakat şuan blogger da öyle bir yer bukunmamakta. Günvel bloggera bakarak tekrar yardımcı olabilir misiniz?
   Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

   Sil
  5. Tema, Geri yükle seçeneği ile tema yükleyebilirsiniz. İsterseniz temanın kodlarını not defterinde açık tüm kodları kopyalayarak html alanına ekleyerek te dilediğiniz temayı yükleyebilirsiniz.

   Sil
 35. Merhaba, birkaç tanesini denedim ama fotoğraflarımın bazıları bozuk çıktı. Özellikle Hilary i düşünüyordum. Bir çaresi var mı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, Blogger.com un güncellenmesinin ardından maalesef bu tarz sorunlar ortaya çıktı. Benzer bir sorunu ben de yaşadım hatta. Görsellerin boyutlarını değiştirmeye çalışın. Yazı içerisine eklediğiniz görsellerin boyutları için orjinal boyut seçeneğini seçerek deneyin.

   Sil
 36. temalar guzel fakat tercihlere gore bir filtreleme yapilabilir.
  responsive olmasi mobilde ve masaustunde ilk yuklemenin hizli olmasi (bazilari yavss yukleniyor) seo uyumu. kaydirdikca yuklenen temalari cok begendim. hem okuyucuda merak uyandiriyor hemde sayfa yukleme suresi acisindan optimum. bunun disinda gorunum doluluk gibi parametreler degerlendirilebilir. yazi icin tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, haklısınız tema konusunda daha detaylı sayfalar kurulabilir. Ben bu sayfayla aslında karşılaştığım güzel temaları arşivliyorum sadece. Blogger temalarına özgü, hatta tema satışı ve ücretli destek sunan profesyonel bir sayfa çok daha faydalı olacaktır. Yapanlar vardır mutlaka ama henüz güven veren birileri ile karşılaşmadım.

   Sil
 37. Temalar Güzel Sitenizi Takip Ediyorum Başarılar Dilerim. Köyüm İçin Yapmış olduğum web sitem sora templete kullandım https://kesecikgundem.blogspot.com

  YanıtlaSil
 38. çok güzel temalar var teşklr
  www.fotografcim.net

  YanıtlaSil
 39. 10 yıllığına domain almayı düşünüyorum.Maliyet açısından domaini dns ile blogspota bağlayıp , ücretli seo uyumlu blogspot teması almak sizce mantıklı mı?
  Projem ingilizce , içerik ürün tanıtımı.
  Hedef ilk yılda DA ve PA yükseltmek.
  Seo noktasında blogspot googlenin yeni güncellemeleri sonrası iyi sonuç verir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, Blogger bir Google ürünü olduğu için güvenle kullanabilirsiniz. En azından Wordpress sitelere göre daha hızlı indexlendiğini söyleyebilirim. Tek bilmeniz gereken nokta teknik anlamda kısıtlı olması. Bu yüzden SEO yöntemlerini uygularken bazen zorluklar yaşayabilirsiniz.

   Sil
 40. Selamlar, bazı temaları inceledim ve çok hoşuma gitti. İkinci blogum için düşünüyorum. Tema değiştirirken ayarlamalar yapmak gerekecek gözümde büyümese hemen yapardım. :) Emeklerinize sağlık.

  YanıtlaSil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanın.

Copyright © 2016 - 2024 Blog Tecrübem. All rights reserved. Powered by Dijidal.com and Blogger. I Google
Sitede yer alan tüm içerikler Blog Tecrübem'e aittir, kullanım koşulları çerçevesinde alıntı yapılabilir.