Sitemize eklediğimiz YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?

01 Eylül, 2017
Blogumuza, web sitelerimize eklenti olarak ya da yayın içerisine eklediğimiz YouTube videolarını nasıl otomatik olarak oynatırız?
YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?
YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?
Dostlarım daha önce Blogger bloglarına eklenti olarak YouTube videoları nasıl eklenir? başlıklı bir içerik paylaşmıştım. O içerikte YouTube'dan dilediğimiz videoları eklenti olarak embed kodlarıyla blogumuza nasıl ekleyebileceğimizden bahsetmiştim. Bu yazımda ise eklediğimiz bu YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatabileceğimizden bahsettim. Aslında bu işlemi yapmak için çok basit ve kısa bir koda ihtiyacımız var.

Örneğin YouTube'dan bir video için şu embed kodlarını aldık:

<iframe width="300" height="200" src="https://www.youtube.com/embed/rshTqpIoGto?rel=0&amp;autoplay=1;controls=0&amp;showinfo=0&amp;start=23" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

İşte bu kodların arasında yer alan

autoplay=1

kodu videoların otomatik olarak başlamasını sağlıyor. Yukarıdaki gibi auto play kodunu aldığımız embed kodlarının arasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca mavi renkle belirttiğim start=23 kodu da videonun kaç saniye sonra başlaması gerektiğini belirten kod. Belki bu da işinize yarayabilir. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın, aksi taktirde yorumunuz silinir.
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Copyright © 2016 - 2019 www.blogtecrubem.com · Duyuru · İletişim · Yasal Uyarı