Blogger meta etiketler (meta tag) açıklama ekleme

31 Ocak, 2017

Blogger meta etiketler (meta tag) açıklama ekleme
Blogger meta etiketler (meta tag)
Blogger (blogspot) meta tag nasıl eklenir? Blogger bloglarına meta tag nasıl eklenir? Blogger açıklama etiketi nasıl eklenir? Arama motorlarında görünen blog açıklamaları nasıl eklenir?

Blogunuzu arama motorlarında arattığınızda sitenin başlığı ve hemen blog başlığının altında blogunuz ile ilgili açıklama yer alır.
Google arama sonucu görünüm
Yukarıda yer alan resimde gördüğünüz gibi, Google'da, kişisel blogum olan Blog Tecrübem'i arattığımda başlık, url ve hemen alt kısımda blogumun açıklaması yer alıyor. İşte bu açıklama kısmı meta tag kodları ile eklenebildiği gibi Blogger kullanıcı panelinden de basit bir şekilde eklenebilir.

Peki arama motorlarında görünen açıklama kısmı nasıl Blogger'a eklenir?


İlk olarak Blogger kullanıcı panelinde "Ayarlar" ve ardından "Arama tercihleri" sekmelerini seçin. Açılan sayfada en üst kısımda "Meta etiketler" başlığının hemen altında yer alan "Açıklama" kısmını düzenleyin. İşte bu alana ekledikleriniz, arama motorlarında görünen kısım.
Blogger meta etiketler
Blogger meta etiketler
Açıklama eklediğimiz bölüme, blogunuzu tam anlamıyla ifade edecek ve ne tür içeriklerin paylaşıldığını açıklayacak bir metin girmelisiniz. Bunun için başarılı blog sitelerini veya internet sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Sonlara doğru...

Sevgili dostlar yukarıda bahsettiğim açıklama kısmı ile birlikte aslında keywords yani anahtar kelimelerin yer aldığı kod satırını da paylaşmam gerekirdi ama bu zamana kadar edindiğim tecrübeler doğrultusunda anahtar kelime eklemenin blog sayfalarına bir faydası olmadığını anladım. Zaten eklenmesi gereken bir kod olsaydı, Blogger kullanıcı panelinde de yer alırdı. Bu yüzden anahtar kelimeler eklemek yerine açıklama bölümüne daha etkili bir metin eklemeniz daha doğru olacaktır. Zaten gelişen arama motorları da artık anahtar kelimeleri pek dikkate almıyor.
Blogger'da "sayfa bulunamadı" sayfasını ana sayfaya yönlendirme

✋Bu içerik Kişisel Blog - BlogTecrübem tarafından hazırlanmıştır.

3 yorum:

 1. Faydalı bir paylaşım olmuş. Açıkcası ben bilmiyordum. Şimdi uyguladım lakin arama motoruna henüz yansımadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz zaman alabilir. Hızlı sonuç almak için Google Search Console'da Google gibi getir seçeneğini kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Google Search Console ile ilgili detaylı bilgi için:
   https://goo.gl/opVEWM

   Sil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Telif Hakkı © 2016 - 2018 Blog Tecrübem. Tüm Hakları Saklıdır.
I Google!