AdSense kod çeviriciye ihtiyacımız var mı artık?

30 Mayıs, 2018
AdSense kod çevirici
AdSense kod çevirici
Blogger (blogspot) blogları için Google AdSense reklam kodları nasıl dönüştürülür? Blogger HTML alanına eklemek istediğimiz AdSense reklam kodlarını dönüştürmeye ihtiyacımız var mı artık?

Bildiğiniz üzere Google AdSense reklamlarını farklı yollarla Blogger (blogspot) bloglarımıza ekleyebiliriz. Dilersek reklam kodlarını Yerleşim kısmından HTML/JavaScript eklentisi olarak ekleyebilir, dilersek te doğrudan Yerleşim alanından AdSense eklentisi olarak ta ekleyebiliriz. Ama yazı içerisine AdSense reklamları eklemek istediğimiz de nasıl bir yol izlemeliyiz?

İşte bu sorunun yanıtını arayanlar mutlaka AdSense kodlarını bir kere dahi olsa çevirmişlerdir. Eğer siz hala bu konudan bihaberseniz tebrik ederim sizi.😊

Yazı içerisine AdSense reklamları eklemek için Blogger sayfamızın HTML alanına bazı işlemler uygulamamız gerekir. Bu zamana kadar uygulamamız gereken bu işlemlerde mutlaka AdSense reklam kodlarını çevirmemiz gerekirdi. Çünkü JavaScript olarak verilen AdSense reklam kodları Blogger'ın HTML alanında doğru bir şekilde çalışmaz ve hata verirdi. Sorunun çözümü ise aşağıda yer alan AdSense kod dönüştürme aracıydı.


Bu basit araç sayesinde AdSense reklam kodlarını uygun hale getirip, Blogger bloglarımızda doğru şekilde çalışmasını sağlayabiliyorduk. Ama sanırım artık bu araca ihtiyacımız yok.

Geçtiğimiz günlerde post footer alanı olarak hitap edilen kısma AdSense reklamı eklemek istedim. Bunu dönüştürülmemiş AdSense kodları ile deneyip olumlu sonuç alınca çok şaşırdım. Sanırım son yapılan güncellemelerle bu sorunu ortadan kaldırmışlar. Ya da benim bu düzenlemeden haberim yoktu bu zamana kadar.😊

Neyse, sonuç itibariyle artık böyle bir sorunumuzun olmadığı bilmek sevindirici. Bir sonraki yazılarımda yazı içerisine AdSense reklamlarının nasıl ekleneceğinden bahsedeceğim. Takipte kalmaya devam edin. Ayrıca konuyla ilgili sorularınız olursa dilediğiniz zaman yorum yaparak bildirebilirsiniz.

2 yorum:

  1. İşin teknik kısmında biraz özürlü olsam da bu anlatımlarla yapamayacağım şey yokmuş gibi hissediyorum :)

    YanıtlaSil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın, aksi taktirde yorumunuz silinir.
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Copyright © 2016 - 2019 www.blogtecrubem.com · Duyuru · İletişim · Yasal Uyarı