Program ihtiyacı olmadan arka plansız logo yapımı

27 Aralık, 2016

Program ihtiyacı olmadan arka plansız logo yapımı
Programsız ve online olarak resimlerin arka planı nasıl silinir, kaldırılır? Microsoft PowerPoint'le dakikalar içerisinde arka planı olmayan logolar nasıl yapılır? Microsoft PowerPoint'le dilediğiniz boyutta arka planı olmayan logolar nasıl tasarlanır?

Takip ettiğim blog sayfalarında özellikle karşılaştığım bir sorun var, logolar. Gördüğüm bu eksiklik karşısında böyle bir yazı yazmanın faydalı olabileceğini düşündüm. Bu yazımda hiç bir program indirmeden online olarak kısa sürede dilediğiniz resimlerin arka planını nasıl kaldırabileceğinizden ve MS PowerPoint ile arka planı olmayan logoları nasıl tasarlayabileceğimizden bahsedeceğim. Bu arada kendi blogumun logosunu da bu yöntemle yaptım😊

Öncelikle, online olarak kısa sürede resimlerin arka planı nasıl kaldırılır ondan bahsedelim

1. İlk olarak bu linke → " https://pixlr.com/editor/ "gidin.

2. Arka planını kaldırmak istediğiniz resmi seçin ve yükleyin. (Tercihe göre resim linkinden yada bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.)
Program ihtiyacı olmadan arka plansız logo yapımı
Online Photoshop servisi olan bu internet sitesini bir çok düzenlemede kullanabilirsiniz
3. Yüklediğiniz resim yukarıda eklediğim resimdeki gibi görünecektir. Arka planı kaldırmak için öncelikle 1 numara ile gösterdiğim kısmı çift tıklayarak kilit görüntüsünü resimdeki gibi tik işareti olacak hale getirin.

4. Ardından 2 numara ile gösterdiğim tuşa tıklayarak silinmesini istediğiniz yere tıklayın ve silinmesi için klavyenizden delete tuşuna basın.

5. 2 numaralı tuşu kullanarak bu şekilde dilediğiniz alanı silebilirsiniz. Ama yukarıdaki resimde sağ tarafta gördüğünüz gibi bazı artıklar kalacaktır. Bunları temizlemek için ise 3 numaralı silgi tuşunu kullanabilirsiniz.

Son olarak arka planını sildiğiniz resmi kaydetmek için ise sol üst köşede Dosya ve ardından Kaydet seçeneklerini tıklayarak resminizi, JPEG, PNG, BMP, TIFF, PXD formatlarında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. 

Bu işlemin ardından şimdi MS PowerPoint ile arka planı olmayan ve 3 boyut kazandırılmış yazı logolarını nasıl yaparız ondan bahsedelim

MS PowerPoint ile arka planı olmayan ve 3 boyut kazandırılmış yazı logoları
Resimde metin efekti kullanarak eklediğin Blog Tecrübem yazısının aldığı görünümler yer alıyor.
1. Mutlaka bilgisayarınızda Microsoft Office PowerPoint yüklüdür, hemen açalım.

2. Ekle ve daha sonra metin kutusunu seçerek logomuzda yer alacak kelimeleri yazalım.

3. Daha sonra eklediğiniz yazıları seçerek sağ tıklayı ve "Metin Efeklerini Biçinlendir" i seçin.

4. Açılan küçük sayfada yazılarınıza gölge verebilir, anahat stili ile güzelleştirebilirsiniz. (Uygun font ve renk seçiminin ardından daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ben fazla uğraşmadım😊)

5. Son olarak 3 boyut kazandırdığımız bu yazıları mouse ile sağ tıklayarak "Resim olarak kaydet" seçeneği ile arka plansız olarak bilgisayarınıza kaydedin.

Sonlandıralım...

Yukarıda iki farklı konu ile resimlerinizin arka planını kaldırabileceğinizden ve arka planı olmayan 3 boyutlu yazı yapabileceğinizden bahsettim. Kullanılacak yöntem şu şekilde olmalı:

İlk olarak logonuzda kullanmak istediğiniz vektör, simge, logoları arama motorlarından sonu "png" olacak şekilde aratın ve kullanmak istediğiniz simgeyi Online Photoshop (ilk bahsettiğim) ile biçimlendirin. Ardından bu simgeyi PowerPoint sayfasıyla açın ve yanına 3 boyut kazandırdığınız yazıyı yerleştirin ve son olarak tekrar sağ tıklayıp resim olarak kaydedin. Tüm yapmanız gereken bunlardı. Bu arada arka plansız oluşturduğunuz bu resimleri tekrar Online Photoshop ile kırpmayı unutmayın...

Bu yöntemle bir kaç tane logo hazırladım. Bakalım hoşunuza gidecek mi?
blogger logo png
Örnek Blogger logoları :)

✋Bu içerik Kişisel Blog - BlogTecrübem tarafından hazırlanmıştır.

11 yorum:

 1. Kendi logomu yapmak için girişimlerde bulunmuş tam istediğim bir bilgiye sahip değildim. Sayenizde istediğim gibi bir logo yapabileceğim sanırım. Paylaşımınız için teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, yardıma ihtiyacınız olursa ulaşın lütfen bana seve seve yardımcı olurum..

   Sil
  2. İlginiz için teşekkür ederim. İhtiyacım olur sanırım. Fazla bir bilgim olmadığımı düşündüğümde tekrar teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Harika bir bilgi bu. Mutlaka deneyeceğim :) Bu tür uğraşlar çok hoşuma gidiyor. Bilgilendirme için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Bloguna kar yağıyor :) Ne güzel bir kış efekti :)

  YanıtlaSil
 4. Harikadan harikalar yapmak gibi bir şey :) Bu taktiği ilk blog yazmaya başladığımda yapmıştım. Açık ve net olmak lazım değil mi? :)

  YanıtlaSil
 5. Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

  YanıtlaSil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Telif Hakkı © 2016 - 2018 Blog Tecrübem. Tüm Hakları Saklıdır.
I Google!