Blogger Eklentileri

Blogger Eklentileri
Blogger Eklentileri
Blogger eklentileri, Google Blogger bloglarını daha kullanışlı ve daha zengin kılabilir. İhtiyaçlarımız doğrultusunda blogumuzu ziyaret eden kullanıcılara diledikleri bilgilere erişimi kolaylaştırmak adına Blogger eklentileri çok önemlidir. Örneğin ziyaretçilerimiz en son yapılan yorumları takip etmek isteyebilir ya da blogumuzda en çok hangi içeriğe yorum yapıldığını, en çok hangi yazının okunduğunu öğrenmek isteyebilir. İşte bu tür kolaylıklar sağlamak adına Blogger eklentileri (blogger widget) oldukça etkilidir.

Blogger sistemi biz kullanıcılarına hazır olarak kullanabilmemiz için bazı eklentiler sunar. Bu eklentilerin dışında özel olarak ekleyebileceklerimiz de vardır. JavaScript, jQuery gibi dillerde hazırlanan eklentiler, CSS kodları ile zengin görünüme sahip eklentiler bizler için daha cazip olabilir.

Google Blogger'ın bizlere sunduğu eklentiler dışında daha profesyonel, daha zengin görünüme sahip en iyi Blogger eklentilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Daha önce farklı kaynaklarda paylaşılan Blogger eklentilerin dışında hiçbir yerde olmayan eklentilere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

En iyi Blogger eklentileri


Blog Tecrübem'de yer alan Blogger eklentilerinin yanı sıra farklı kaynaklarda paylaşılmış olan kullanışlı eklentilere de bu listede yer verilmektedir.
Blog istatistikleri eklentisi
Blog istatistikleri eklentisi
1. Blog istatistikleri eklentisi: Blogunuzun aldığı görüntülenme sayısını, paylaşılan toplam içerik sayısını, yapılan toplam yorum sayısını ziyaretçilerinizle paylaşmanızı sağlayacaktır bu eklenti.
E-posta ile takip et eklentisi
E-posta ile takip et eklentisi
2. E-posta abonelik eklentisi: Bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz FeedBurner aboneliği gerçekleştirebilirler. Blogger'ın hazır olarak kullanıma sunduğu E-posta ile Takip Et eklentisinden daha şık görünüme sahip olan bu eklenti aynı zamanda sosyal medya sayfalarınız için butonlar da içermekte.
Blogger ikonlu sidebar menüsü
Blogger ikonlu sidebar menüsü
3. İkonlu sidebar menüsü: Blogger takip etme butonu, toplam yazı sayısı, toplam yorum sayısı, hakkımda, iletişim ve site haritası gibi butonları barındıran bir sidebar menü eklentisi. Kurulumu oldukça kolay olan bu eklentiyi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Blogger açılır menü eklentisi
Blogger açılır menü eklentisi
4. Açılır menü eklentisi: Bu eklenti sayesinde blogumuzdaki içerikleri kategorilere ayırıp kullanıcıların sayfada kolayca gezinmesini sağlayabiliyoruz. Ayrıca açılır menü olma özelliği sayesinde daha tercih edilebilir bir menü alanı da sunuyor.
En çok yorum yapanlar eklentisi
En çok yorum yapanlar eklentisi
5. En çok yorum yapanlar eklentisi: Blogunuzda en çok kimin yorum yaparak size destekte bulunduğunu öğrenmek isterseniz, bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde en çok yorum yapanların listesine kolayca ulaşabilirsiniz.


2 yorum:

  1. blogunuza baktım. Burada göründüğünden daha çok eklenti paylaşmışsınız aslında.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. 500'e yakın içerik yer alıyor Blog Tecrübem'de. İlginiz için teşekkür ederim.

      Sil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanın.

Copyright © 2016 - 2020 Blog Tecrübem. Sitede yer alan tüm içerikler Blog Tecrübem'e aittir. Kullanım Koşulları çerçevesinde alıntı yapılabilir.